Zastosowania

Sektory, w których działamy

Robiąc kawę w ekspresie, gotując obiad, jadąc autem, nurkując pośród raf koralowych, będąc na badaniach w szpitalu – ciągle stykasz się z naszymi wyrobami. To małe detale, dobrze ukryte w wielu urządzeniach, niewidoczne gołym okiem, a jednak odgrywające dużą rolę w życiu codziennym. Nasze wyroby znajdują zastosowanie w wielu branżach, w szczególności w branży medycznej, jak również spożywczej, budowlanej, motoryzacyjnej i włókienniczej.

Medyczny

Rozumiemy, jak ważna jest wydajność i przetwarzalność podczas produkcji wysokiej jakości materiałów na rynek opieki zdrowotnej. Doskonałe właściwości mechaniczne silikonów klasy medycznej sprawiają, że są one idealne do produkcji wysokiej jakości komponentów i urządzeń medycznych.

Nurkowy

Nasz park maszynowy ma duży potencjał produkcyjny. Umożliwia przetwórstwo silikonu ciekłego, stałego, gumy oraz innych tworzyw sztucznych. W zależności od specyfiki wyrobu oferujemy produkcję przy użyciu wtryskarek lub pras.

Spożywczy

Obojętny charakter silikonów sprawia, że jest on przydatny do pieczenia i innych artykułów kuchennych. Rynek konsumencki jest wypełniony produktami kuchennymi wytwarzanymi z silikonu, od rękawic ochronnych i podstawek po łopatki i szczotki do grilla, a nawet patelnie do smażenia, w których przydatne są jego właściwości zapobiegające przywieraniu.

Motoryzacyjny

Produkty silikonowe są łatwe w obróbce i generalnie zachowują swoje właściwości elastomerowe w ekstremalnie gorących i zimnych środowiskach, oferują doskonałe właściwości dielektryczne, są odporne na warunki atmosferyczne i oferują niski poziom kompresji.