Nurkowy

Produkty silikonowe dla branży nurkowej

Nie ma chyba bardziej newralgicznej branży gdzie jakość musi iść w parze z niezawodnością. Dlatego jesteśmy ogromnie dumni z tego, że produkujemy komponenty silikonowe dla czołowych producentów sprzętu do nurkowania. Zaufały nam takie firmy jak Poseidon Diving Systems, Si-Tech czy Interspiro. Nasze portfolio produktów dla branży nurkowej obejmuje miedzy innymi:

Mankiety (manszety) nadgarstka i kryzy szyjne do suchych skafandrów

Kryzy i manszety z lateksu są przyczyną wielu problemów a także niepewności nurka, a będąc pod woda nie ma możliwości na zastanawianie się nad poprawna jakością działania sprzętu, od którego zależy nasze życie. Głównymi problemami na jakie narażone są mankiety z lateksu to, że łatwo je przeciąć są wrażliwe na promienie ultrafioletowe, chemikalia i pot. Ponadto wielu nurków cierpi na alergie na lateks. Dlatego odpowiadając na potrzeby naszych klientów produkujemy manszety i kryzy z silikonu o odpowiednich parametrach technicznych, dzięki czemu są one pozbawione wcześniej opisywanych wad. Silikon jest hypoalergiczny, 40% bardziej rozciągliwy od lateksu, bardziej odporny na rozerwanie, oferuje niezrównany komfort, ponieważ nie wywiera tak silnego nacisku na ciało jak lateks mimo silniejszego rozciągnięcia.

Silikon nie wymaga talkowania, gdyż jest śliski „naturalnie”. Silikon jest odporny na działanie ozonu, chemikaliów, potu i promieni UV – nie starzeje się. Dodatkowo co może być uznane za zaletę rękawy silikonowe wymagają użycia pierścieni mocujących je do skafandra. Umożliwia to ich natychmiastową wymianę na nurkowisku przy minimalnych zdolnościach technicznych i to w zaledwie kilka minut.

Porty zaworów upustowych

Newralgiczne miejsca suchych skafandrów nurkowych, pozwalające zamontować zawory upustowe, zapewniające wodoszczelne zamocowanie zaworu do suchego skafandra. Silikon z jakiego są wykonane zapewnia mocne i trwałe połączenie, nawet w przypadku silnego pociągnięcia węża połączeniowego w sytuacjach awaryjnych. Dodatkowo silikon odporny jest na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych.

Membrany do zaworów

Membrany dla naszych klientów, spełniają zakładane założenia, aby uniknąć niebezpiecznych gradientów ciśnienia pomiędzy ciśnieniem wewnątrz skafandra a ciśnieniem zewnętrznym. Z maksymalną odpornością do 25 mbar.

Produkowane przez nas membrany spełniają te założenia. Zawory, w których stosowane są produkowane przez nas membrany spełniają rygorystyczne założenia:

  • Działać jako automatyczny zawór nadciśnieniowe
  • Pozwalać na precyzyjna zmianę ciśnienia wewnątrz skafandra
  • Musi utrzymywać stałe ciśnienie wewnątrz skafandra, aby kontrolować pływalność

Porty zaworów upustowych

Uszczelki osprzętu oświetleniowego

Tuleje niskociśnieniowe

Membrany Dyfuzorow

Membrany zaworów upustowych

Manszety