Motoryzacja

Nasze produkty z silikonu znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji.

Produkty silikonowe są obecne w każdej części samochodów osobowych i ciężarowych, od silnika do wnętrza pojazdu, poprzez karoserię, elektronikę pokładową i akcesoria. Producenci samochodów wiedzą, że silikonowe aplikacje samochodowe są wygodne, łatwe w obróbce, wszechstronne, odporne na ciepło i wytrzymują presję chemiczną i środowiskową, dzięki czemu są niezawodne i stabilne w czasie. Zastosowania materiałów silikonowych w przemyśle motoryzacyjnym stale się poszerza, ze względu na ich wszechstronność i właściwości fizyczne. Mogą na przykład zachować elastyczność w wysokich temperaturach, zachowując przyczepność, zapewniać ochronę przed trudnymi warunkami środowiskowymi.

Można je stosować pod maską, w układzie napędowym, w kabinie i na karoserii, zarówno w pojazdach konwencjonalnych, elektrycznych jak i hybrydowych wszystkich typów.

Elastomery silikonowe są doskonałym materiałem w różnych zastosowaniach uszczelniających, spajających i izolujących. Specjalistyczne mieszanki silikonowe, zapewniają doskonałą odporność na wiele rodzajów płynów samochodowych.

Przewody samochodowej świecy zapłonowej są izolowane wieloma warstwami silikonu, aby zapobiec przeskakiwaniu iskier na sąsiednie przewody, powodując wypadanie zapłonów. Rurki silikonowe są czasami używane w samochodowych układach dolotowych (zwłaszcza w silnikach z wymuszonym doładowaniem). Arkusze silikonu są używane do produkcji uszczelek stosowanych w silnikach samochodowych, skrzyniach biegów i innych zastosowaniach.

Przykładowe zastosowania:

  • Uszczelki głowicy cylindrów
  • Uszczelnienie silnika i skrzyni biegów
  • Uszczelnienie układu napędowego
  • Moduły baterii Akumulatory
  • Uszczelki reflektorów
  • Elektroniczne jednostki sterujące (ECU)
  • Złącza i uszczelnienia elektryczne i elektroniczne

Uszczelnienia złączy kablowych

Silikonowe komponenty elektroniki samochodowej

Cewki zapłonowe